Khontkar Yepyeni Şarkısını Yayınladı!

En son RedKeys Music’in ‘RedKeyGang la Familia’ isimli albümünde duyduğumuz Khontkar, ‘Hiçbir Şeyim Yok’ isimli yepyeni single çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sundu!

 

2010 yılında ‘Crimeland’, 2015 yılında ‘Whoisthat’ ve ‘Nobodi’ isimli çalışmalarını yayınlayan sanatçı; sözleri kendisine, müziği ve düzenlemesi ise Barry Allen’a ait ‘Hiçbir Şeyim Yok’ isimli şarkısına Ozan Ozan ve Kadir Yücel yönetmenliğinde klip çekti.

  


Khontkar Kimdir?

1991 İzmir doğumlu Khontkar, küçük yaşlarda annesinden edindiği MC Hammer ve Run DMC kasetleriyle kendisini Hip-Hop kültürünün içinde buldu. İlk kayıtlarını 2004 yılında gerçekleştirdikten sonra bir kaç oluşumda yer aldı. Bir yandan müzik teorisi eğitimi alırken diğer yandan 2008 yılında kendi ev stüdyosunu kurdu ve Türkiye’deki trap müziğin temellerini ekibiyle birlikte atmaya başladı.

Hayat şartları dolayısıyla tüm yaşanmışlıkları, müziğinde anlatacak konuları belirlemesinde büyük rol oynadı. 2010 yılında ‘Crimeland’ adında bir albüm yayınladı. Daha sonra albüm serilerini bir süre daha devam ettirdi. Ancak yaptığı müzik Türkiye için o döneme ait olmayan, yepyeni bir tarz olmasından dolayı tam olarak beklenen ilgiyi göremedi.

2012 yılında 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Teknolojileri Bölümü’nü kazandı. Okul hayatı devam ederken bir yandan albüm serilerini kaydetmeye, bir yandan da tamamı kendine ait olan şarkıları internet üzerinden ücretsiz yayınlamaya devam etti. 2015 yılının başlarında ‘Whoisthat’ adında İngilizce sözlerden oluşan bir EP yayınladı. Bunu, ilk defa dijital platformlarda yerini alacak olan LP’si ‘Nobodi’ takip etti…


Etiketler: ,,,,,,,