Kolektif İstanbul’un Yeni Projesinde Ceylan Ertem Sürprizi!

Düğün repertuvarından beslenen şarkılarını, funk ve caz enerjisiyle harmanlayarak dünyanın pek çok festivalinde sahne alan Kolektif İstanbul’un, ‘Hileli’ adlı teklisi, Ada Müzik etiketiyle yayınlandı!

 

Anadolu ve Balkan müziğini hayranlık uyandırıcı sürprizlerle harmanlayan, sahnede ‘çaldıkça zıvanadan çıkan, zıvanadan çıktıkça güzelleşen’, Kolektif İstanbul bu defa yeni projesiyle göbek attıracak. Bestesini grup üyeleri Tamer Karaoğlu ve Aslı Doğan’ın yaptığı, sözlerini Ceylan Ertem’in yazdığı şarkıyı, yine Aslı Doğan ve Ceylan Ertem beraber seslendirdi.

 Grup, 2016 yılında çıkardıkları dördüncü albümleri ‘Pastırma Yazı’nda yine Ceylan Ertem’in sözlerini yazdığı ‘Acımadı Yine’ adlı parçayla oldukça ses getirmişti. Özellikle 41 kişinin göbek attığı video hem Türkiye’de hem yurt dışında milyonlarca defa izlenmiş ve paylaşılmıştı. Müziklerinin sokaktan ve hayattan beslendiğini söyleyen Kolektif İstanbul, ‘Hileli’ için de bir sokak videosu çekti.

 

Fransa’nın Brötanya bölgesinden Richard Laniepce tarafından 2006 yılında İstanbul’da kurulan grup, günümüze kadar farklı müzisyenlerle çalışarak müziğini zenginleştirdi. Montreux Caz Festivali, Schleswig-Holstein Müzik Festivali, İstanbul Caz Festivali, Fira Mediterrania gibi uluslararası festivallerde performanslar sergiledi. Kolektif İstanbul, müzik yolculuğuna günümüzde Laniepce (saksafon) başta olmak üzere Aslı Doğan (vokal), Batuhan Baraç (davul), Ertan Şahin (suzafon), Tamer ve Talat Karaoğlu kardeşlerden oluşan altı kişilik kadrosuyla devam ediyor.

 


Etiketler: ,,,