Kürşat Zengin’den İlginç Sezen Aksu Anısı!

Yeni teklisi ‘Kalbim’i müzikseverlere sunan Kürşat Zengin, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu ve Sezen Aksu ile olan trajik anısını paylaştı!

 

Müziğe TRT’nin açtığı bir yarışma sayesinde başladığını söyleyen Kürşat Zengin, doğup büyüdüğü yer olan Belçika’da boksörlük yaparken geçimini sürdürüyordu. Zengin: “boksörlük yaparken bir hocam beni TRT’nin yaptığı yarışmaya girmemi söyledi.” Hocasının telkinleri ile TRT’nin düzenlediği yarışmada Belçika birincisi olduktan sonra Türkiye’deki finalde dördüncü olduğunu ve müzik yaşamının böyle başladığını söyledi. 

“Sezen Aksu’nun Bana Bir Fotoğraf Borcu Var”

TRT FM’deki programda akustik performansı ile dinleyicilere güzel anlar yaşatan Kürşat Zengin, ‘Tükeneceğiz’ adlı Sezen Aksu şarkısını seslendirdikten sonra gözleri doldu. Michael Kuyucu’nun ne olduğunu sorması üzerine, Kürşat Zengin, “Aklıma Sezen Aksu ile ilgili bir anım geldi, aslında anlatsam rezil olurum ama madem ki anı geldi anlatayım”” dedi ve Michael Kuyucu’ya, Sezen Aksu ile yaşadığı dünyada az kişinin başına gelebilecek bir olay anlattı:

“Sezen Aksu Brüksel konseri için Brüksel’e gelmişti. O gün şans eseri bende Türkiye’den aynı uçakla Brüksel’e gidiyordum. Havalimanında benim de tanıdığım bir organizatör Sezen Hanımı karşılamak için havalimanına geldi. Orada karşılaştık ona; “Abi ne işin var burada diye” sordum. O bana “Sezen Aksu konseri var ya onun için Sezen hanımı karşılamaya geldik senle aynı uçakta geldi herhalde” diye cevap verdi. Bunu duyunca ben şaşırdım, organizatöre ‘Sezen Hanımla bir fotoğraf çektirmek istiyorum’ dedim. Menajeri ‘olmaz’ dedi. Sonra ben Sezen Aksu ile fotoğraf çekmeyi kafaya taktım ve bir köşede saklanıp Sezen Hanımın dışarı çıkmasını bekledim. Bunu çok istedim çünkü Sezen Aksu’nun en büyük hayranlarından biri de benim. Tam Sezen hanım kapıdan çıktı ben yavaş yavaş kendisine yaklaştım, sırt çantamla onun yanına gidip fotoğraf çektirmek istedim. Tam yaklaşırken askerler beni alaşağı etti, beni yere yatırdılar ve bütün havalimanını boşalttılar. Daha sonra beni 24 saat nezarethaneye attılar oradan çıkana kadar akla karayı seçtik. Beni saldırgan sandılar. Bakın bende müzikle ilgileniyorum. Brüksel’e konser için geldim. Sezen Aksu’nun hayranıyım. Tek isteğim sadece fotoğraf çektirmekti, kötü niyetin yoktu filan dedim ama derdimi anlatıncaya kadar içerde kaldım. Konser afişlerim, sözleşmem filan gösterildi öyle çıkabildim. O konser öncesi yaşadığım 24 saatlik nezaret hikayemi unutmam, ne zaman bir Sezen Aksu şarkısı söylesem hep o yaşadığım olay aklıma gelir, duygulanırım. Sonuçta temize çıktım tabii ki. Ama Sezen Aksu’nun bana bir fotoğraf borcu var.” diyerek yaşadığı bu trajik olayı anlattı.

 

Yeni Klibinde Hangi Fenomenleri Oynattı?

Kürşat Zengin, yeni klibinde Hintli dansçıların yanı sıra Brezilyalı bir mankenle de kamera karşısına geçti. Klibinde sosyal medya fenomenleri küçük Ebrar ve Efe ile birlikte rol alan Zengin, Michael Kuyucu’ya “bende onların sosyal medyadan hayranıydım, onlara sosyal medyadan ulaştım. Klibimde oynamalarını istedim, kabul ettiler. Klipte kırık yıllık oyuncu gibi oynadılar” dedi.


Etiketler: ,,,