Merve Yavuz’dan Yeni Tekli: ‘Yüreğime Ektim Seni’

Merve Yavuz’un yeni teklisi ‘Yüreğime Ektim Seni’ Dokuz Sekiz Müzik yapımcılığında dijital platfomlarda yayında!

 

TRT Müzik ekranlarında yayınlanan ‘Hayde’ isimli programına, konser ve stüdyo çalışmalarına devam eden Merve Yavuz, hayranlarına bolca yeni içerik sunacağı 2020 yılını duygusal bir cover şarkı ile açtı.

 Sözleri Murat Kalaycıoğlu, bestesi Mustafa Budan’a ait olan şarkının düzenlemesinde Engin Arslan ve Murat Başaran imzası bulunuyor. Şarkının mix’i Murat Başaran, mastering çalışması ise Tarık Ceran tarafından yapıldı. Gitar, tambur ve yaylıların kullanıldığı şarkı, Merve Yavuz’un naif yorumuyla dinleyiciyle buluştu.

 

 

Şarkının video klibi Onur Abalı yönetmenliğinde çekildi. Çekimler Şile’nin Akçakese köyünde gerçekleşti.

 


Merve Yavuz – Biyografi

Trabzon´da doğdu. İlk ve orta öğrenimini de Trabzon’da tamamladı. 2002- 2004 yılları arasında gitar, ud ve ses eğitimi aldı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri bölümünde yüksek lisans yaptı. 2011 yılında ilk görev yeri olan Erzurum’un Karayazı ilçesinde öğretmenlik mesleğine başladı. Bir dönem İmera grubunun solistliğini yaptı. 2016 yılından itibaren müzikal kariyerine solo çalışmaları ile devam eden Merve Yavuz, ‘Sol Yanım’ şarkısı ile ‘Sen Anlat Karedeniz’ dizisinde yer aldı. 2017 yılında TRT Müzik’de ‘Kaydelerle Karadeniz’ isimli müzik programı hazırlayıp sundu. 2019 yılında ilk stüdyo albümü ‘Mela’yı yayınladı.


Etiketler: ,,,