Mine Ayman

Radyo İletişim Danışmanı, TRT Kent Radyo İstanbul’un başarılı programcısı ve Posta Gazetesi’nin Astroloji yazarı Mine Ayman ile çok özel bir röportaj gerçekleştirdik.

 

İşte O Röportaj!..

 Erhan YİĞİTCAN: Mine Hanım öncelikle merhabalar… Nasılsınız? Henüz 14 yaşındayken radyo programı yapmaya başlamışsınız. Bu serüvene bir ilgi sonucu mu başladınız?

Mine AYMAN: Merhaba, evet radyoda program yapmaya 14 yaşında başladım ve o dönem çok iyi bir radyo dinleyicisiydim. Dinlediğim programcıları arayıp yayınlarına telefonla katılırdım, bir gün çok dinlediğim bir radyoyu ziyarete gittim ve bana o gün radyo aşkımı görüp program yapmam için teklifte bulundular. Radyoculuk hikayem ilk olarak yerel bir radyoda istek programı sunarak başladı ve çocuk sesime rağmen yaptığım programlar büyük ilgi görünce de bu işin hayatımın işi olduğunu anlayıp bu yolda devam ettim.

 

Erhan YİĞİTCAN: TRT Kent Radyo İstanbul’da hafta içi her gün program yapıyorsunuz. Programınızın işleyişi hakkında bilgi verir misiniz? Programınızı ilk kez dinleyen biri yayında neler bulabilir?

Mine AYMAN: Hafta içi her gece 22:00-01:00 saatleri arasında TRT Kent Radyo İstanbul’da yayındayım ve “Enikonu Sohbet” programımda her gün müzik dünyasından değerli konuklarımı ağırlıyorum. İşinde başarıyı yakalamış dev isimlerin yanı sıra yeni ve yetenekli isimlere de programımda verip şarkılarının tanıtımında destek oluyorum.

 

muzrad_mine-ayman3

 

Erhan YİĞİTCAN: Bu işe yeni başlayan genç Radyo Programcısı arkadaşlarımıza neler söylemek istersiniz? Bir tavsiyeniz var mı?

Mine AYMAN: Sürekli kendilerini geliştirmelerini ve yenilemelerini tavsiye ediyorum. Gündemi takip etmeleri ve her şeyden biraz da olsa haberdar olmaları programları için faydalı olacaktır. Aynı zamanda diksiyon eğitimi almaları da ses renklerinin tam olarak ortaya çıkması ve daha seri konuşmaları için faydalı olacaktır.

 

Erhan YİĞİTCAN: Hangi sanatçıların Radyo İletişim Danışmanısınız? Bu işe nasıl başladınız ve ne kadar süredir bu işi yapıyorsunuz?

Mine AYMAN: 2000’li yıllarda basın danışmanlığı yapmış ve sonra bırakmıştım. Radyo danışmanlığına ise 2010 yılında gelen teklif üzerine başladım, eskiden de bu işi yaptığım için talep de olunca bu mesleğe geri döndüm. Şimdi sadece radyolar için sanatçılara danışmanlık yapıyorum. Şarkılarının radyolara yollanması, müzik haberlerinin çıkması, şarkılarının tanıtılması ve konuk planlamalarını yaparak projelerine destek oluyorum. Gülşen, Hadise, Yıldız Tilbe, Linet, Bülent Ersoy, Murat Dalkılıç, Çelik ve Mirkelam gibi birçok sanatçının radyo danışmanlığını yaptım. Son üç yıldır Ferhat Göçer ve Ömür Gedik’in radyo danışmanlıklarını yapmaya devam ediyorum. Ayrıca şu günlerde Göknur ve Hasan Gürol’un yeni şarkılarının tanıtımıyla ilgileniyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Posta Gazetesi’nin “Karnaval” ekinde her Pazar haftalık burç yorumlarınız yayınlanıyor. Burç yorumlarını neye göre yapıyorsunuz?

Mine AYMAN: Burç yorumları gökyüzündeki gezegenlerin durumuna yani açılarına göre yapılır ve oldukları burçlara göre bizim hayatımızı etkilerler. Ben yorumlarımı yazarken en çok Ay’ı dikkate alırım çünkü Ay’ın bulunduğu burç ve aldığı açılar günlük ruh halimizi etkiler.

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki, bu zamana kadar gururlanarak elde ettiğiniz en büyük başarınız neydi? Bu başarınızı nasıl elde ettiniz?

Mine AYMAN: Hayattaki en büyük başarım iyi ve dinleyicileri tarafından sevilen bir radyo programcısı olmayı başarmış olmak. Bu başarıyı çok çalışarak ve işime özen gösterip çok severek kazandım.

 

Erhan YİĞİTCAN: Çocukluğunuzdan bu yana içinizde ukde kalan keşke şunu da yapsaydım dediğiniz bir düşünceniz var mı?

Mine AYMAN: Ben Halkla İlişkiler mezunuyum, keşke Radyo Televizyon ve Sinema bölümünü de okusaymışım.

 

muzrad_mine-ayman2

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki, günlük hayatta genellikle neler yaparsınız? Gün içinde yaptığınız işlerle birlikte müziği de arka planda dinler misiniz?

Mine AYMAN: Hayatım hep hareket halinde geçiyor ve trafikte çok zaman harcıyorum, bu yüzden sürekli yolda radyoları dinliyorum. Günlük hayatım genelde radyolarda geçiyor, evde vakit geçirebildiğim zamanlarda bol bol film izliyor ve kitap okuyorum. Aynı zamanda pilates ve yoga yapıyor, sağlıklı yaşam için düzenli bir hayat yaşıyorum. Astroloji ise günlük hayatımın içinde bir şekilde hep var.

 

Erhan YİĞİTCAN: Röportaj için teşekkür ederiz… Son olarak sitemiz Müzrad hakkında ki görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?

Mine AYMAN: Bende teşekkür ederim. Müzrad çok şık bir site, birçok güncel müzik ve radyo haberine ulaşabiliyoruz. Haberleri hızlı bir şekilde yayınlamanız da çok önemli tabii, başarılarınızın devamını diliyorum.


Etiketler: ,,,,,,,,