Mustafa Kandak

Başarılı şarkıcı Mustafa Kandak Müzrad’a konuk oldu ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

İşte O Röportaj!..

 Erhan YİĞİTCAN: Mustafa Bey öncelikle merhabalar… Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Müzik hayatınız nasıl başladı?

Mustafa KANDAK: Merhabalar. Aslında kendimden bahsetme konusunda biraz tutuluyorum “terzi kendi söküğünü dikemez” misali. İzmir’li ve İzmir’de yaşamaya aşık birisi olduğumu söyleyebilirim fakat müzik derseniz günlerce konuşabiliriz 🙂  Müzik hayatım, zaten çocukluğumda başladı. Küçük yaşta radyo ve radyo programcılığıyla tanışıp sonra da müzikle içli dışlı olmam sanırım beni kendi şarkılarımı duyurmaya ve söylemeye itti diyebiliriz.

 

Erhan YİĞİTCAN: Sözü ve müziği size ait olan “Aşk Defteri” isimli yeni single çalışmanızı geçtiğimiz aylarda müzikseverlerle buluşturdunuz. Bu şarkının bir hikâyesi var mı? “Aşk Defteri” ne klip çekmeyi düşünüyor musunuz?

Mustafa KANDAK: En büyük hikâyesi hissedilerek yazılmış, yaşanmışlığı olan bir şarkı “Aşk Defteri” Klip çektik yakın zaman içerisinde ayında olacak. Şarkıyla uyumlu olduğunu düşündüğümüz bir klip oldu diyebilirim.

 

Erhan YİĞİTCAN: “Aşk Defteri” müzikseverler tarafından nasıl yorumlandı? Başlıca ne gibi yorumlar yapıldı bize anlatır mısınız?

Mustafa KANDAK: “Aşk Defteri” bu zamana kadar yaptığım projelerde en çok içime sinen şarkım oldu. Çok güzel tepkiler aldığı gibi, bir o kadar da başka şarkılara benzetildi. Mesela Soner Sarıkabadayı tarzına yakın bulan da oldu. Emre Kaya tarzına da benzetildi. “Aşk Defteri” kendi içerisinde kendi duygularını barındıran bir şarkı…

 

muzrad_mustafa-kandak2

 

Erhan YİĞİTCAN: İlerleyen günlerde müzik sektöründe hedeflediğiniz bir çalışma var mı ya da birlikte çalışmayı düşlediğiniz isimler var mı? Bu yönde bir gayret içerisinde misiniz?

Mustafa KANDAK: Tabii ki müzik hayatımda sürekli olacak. Bundan kendim kadar eminim. Değerlendirme aşamasında olduğumuz, yeni şarkılar var. Birlikte çalışmak istediğimiz isim ya da isimler mutlaka olacaktır ama şu anda belirli bir şey yok. Olursa da büyük bir keyifle, içime sinen bir projede yer almak isterim. Hedefler derseniz işte o hedef; şu anda her geçen gün ilerlediğimiz çok çalışarak ulaşacağımız bir yoldan geçiyor. Büyük ve güçlü hedeflerim herkes gibi benim de var.

 

Erhan YİĞİTCAN: Ülkemizde şarkıcı olmanın kolay bir iş olduğu söylenir genelde… Bu konuyla ilgili neler düşünüyorsunuz?

Mustafa KANDAK: Geçmiş yılları bilemiyorum tabii ki kendim için düşünürsem uzaktan davulun sesi hoş gelir tabirini burada bence kullanabiliriz. Ticari kaygıların daha ön planda tutulduğunu da göz önünde bulundurursak, zorlukları bir hayli fazla bence…

 

Erhan YİĞİTCAN: Birazda farklı konulara yönelelim. Öğrencilik yıllarınızda arkadaşlarınız sizi nasıl tanımlardı? Arkadaşlık ilişkileriniz güçlü müydü? 

Mustafa KANDAK: Arkadaşlık dostluk ilişkilerim hala çok güçlü. Okul yıllarımda aklıma kazınmış olan tek şey, okul korosunda öğretmenlerimin bana sürekli şarkı söyletmesiydi 🙂

 

muzrad_mustafa-kandak3

 

Erhan YİĞİTCAN: Bir gününüzü bize anlatır mısınız? Genellikle neler yaparsınız? Bir iş yaparken müziği arka plana alanlardan mısınız? 

Mustafa KANDAK: Sabah çok erken saatlerde uyanıyorum. Uykuya uzun zaman ayırmak hiç bana göre değil. Zaten hayatımda bir radyo gerçeği var. Radyo ve yapmış olduğum şarkılar benim müziği arka plana atmamamın en büyük destekçileri. Müziği arka plana aldığım anda mutsuz olurum. Kimse mutsuz olmak istemez değil mi?

 

Erhan YİĞİTCAN: Bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak sitemiz Müzrad ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Mustafa KANDAK: Kendine yer bulmanın zor olduğu bir sektörde, yer vermeye değer gördüğünüz için ben çok teşekkür ederim. Müzrad, sektörden taze haberler almamı sağlayan son derece güncel ve herkese eşit mesafede yaklaşan bir platform olduğu içinde sizlere ayrıca teşekkür ediyorum.

 


Etiketler: ,,,,,