Oğuz Berkay Fidan

Sempatik ve genç şarkıcı Oğuz Berkay Fidan, Müzrad’a konuştu…

 

İŞTE O RÖPORTAJ!..

 Erhan YİĞİTCAN: Oğuz Bey öncelikle merhaba !… Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Kaç yaşındasınız? Bu arada okul nasıl gidiyor? Kız arkadaşınız var mı? Soru içinde soru oldu ama…

 

Oğuz Berkay FİDAN: 4 yaşında müziğe küçük bir oyuncak org ile başlamış olup daha ileri ki yıllarda da gitar’ı hiç bir eğitim almadan kendi çabalarımla öğrendim ve müziğe olan ilk adımım böyle oldu. Okulum’da da bu zamana kadar başarılı bir öğrenci oldum.Şimdi de okulum çok güzel gidiyor. Şuan ki durumumda hem okul hemde müzik ikisi çok keyifli bir şekilde ve tabiki başarılı bir şekilde devam ediyor.

 

 

Erhan YİĞİTCAN: O Ses Türkiye yarışmasının size ne gibi bir katkısı oldu? Hangi jüri üyesi size dönmüştü ve neden dönen jüriler arasından Murat Boz’ u seçtiniz?

 

Oğuz Berkay FİDAN: O Ses Türkiye öncelikle bazı şeylere daha vizyonel bakabilmeyi ve bir sürü tecrübeyi yaşayabilmeyi öğretti bana. O Ses Türkiye yarışmasına katıldığımda ilk seçmelerde Hadise ve Murat Boz dönmüştü. Murat Boz’u seçme sebeblerimden biri şu ki; öncelikle ekrana verdiği sıcak kanlılığı ve mütevazi duruşu. Kendisi de gerçekten öyle bir insan. Ve aynı zamanda tarz olarak birbirimize daha yakın hissettim ve bu yüzden Murat Boz’u seçme kararı aldım.

 

 

Erhan YİĞİTCAN: Yarışmadan önce ve sonra hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu? Bu değişikler çevreniz tarafından nasıl yorumlandı?

 

Oğuz Berkay FİDAN: Aslında yarışma sonrasında hayatımda pek bir değişiklik olduğu söylenemez. Değişikliği daha yeni yeni hissediyorum bu anlamda. O Ses Türkiye’den sonra Lise eğitimim devam ediyordu Edirne/Keşan’da ve ben yine okula gitmeye devam ediyordum. Tabiki insanların bakış açıları, tebrikleri ve takdirleri gibi güzel gelişmeler olmadı değil ama O Ses Türkiye’den önce de olduğu gibi ben yine okuluma ve geleceğime bakmaya devam ettim.

 

 

Erhan YİĞİTCAN: Annem Günün Kutlu Olsun adlı yeni şarkınız dinleyenler tarafından nasıl yorumlanıyor?

 

Oğuz Berkay FİDAN: Çok ani olan ama çok güzel olan bir proje oldu Annem Günün Kutlu Olsun. Türk Telekom ile yaptığımız güzel bir buluşma ve annelerimizi bir nebze olsun sevindirebilmek bu işte ki tek amacımız. İnsanlar şarkıyı sevdiler. Daha doğrusu anneler daha çok sevdi ve güzel dileklerini ve beğenilerini bana ulaştırdılar çeşitli sosyal medya mecralarından.

 

 

Erhan YİĞİTCAN: Radyo programlarına ne sıklıkla konuk oluyorsunuz ve programda nelerden bahsediyorsunuz?

 

Oğuz Berkay FİDAN: Elimden geldiğince programlara katılmaya ve yeni şarkımızı ve kendimi anlatmaya özen gösteriyorum. Bir yoldayız ve bu yolda beni dinleyen ve takip eden insanlarla beraberim ve benim onlara kendimi tanıtmam bu anlamda en önemli şey diye düşünüyorum ve bu sebeple programlara katılmaya özen gösteriyorum. Dediğim gibi kendimi en iyi nasıl tanımlayabiliyorsam en içten şekilde onlara anlatmaya çalışıyorum ve aynı zamanda şarkılarımızdan ve şarkılarımızın yapım aşamalarından bahsediyorum genel olarak.

 

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki, hayatta ki en büyük hedefiniz nedir bize biraz bundan bahseder misiniz? Hedefinize ulaştığınızı hissediyor musunuz?

 

Oğuz Berkay FİDAN: Öyle özellikle şu benim en büyük hedefim diyebileceğim bir hedefim yok sanıyorum ama bir işi yapıyorsam o yaptığım işte en iyi yerlerde olmalıyım diye düşünüyorum ve bunu genelde kendime hedef olarak koyuyorum. Bir anda hiçbir hedefine varamıyor tabii ki insan çalışmak çalışmak çalışmak. Yavaş yavaş varacağıma inanıyorum ama daha değil. Her şey zamanında güzel oluyor.

 

 

Erhan YİĞİTCAN: Günlük hayatınızda neler yaparsınız? İnternette gezinmeyi mi yoksa arkadaşlarınızla vakit geçirmeyi mi daha çok seversiniz?

 

Oğuz Berkay FİDAN: Günlük hayatta müzik haricinde arkadaşlarımla buluşmayı sohbet etmeyi çok seviyorum. Spor yapmayı ve bana yazılan yorumları okumayı çok seviyorum. Hepsinin yeri ayrı ve hepsini elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Aktif bir sosyal medya kullanıcısıyım.

 

 

Erhan YİĞİTCAN: Bu röportaj için Müzrad ailesi olarak size teşekkür ederiz. Son olarak sitemiz Müzrad hakkında ki görüşlerinizi alabilir miyim?

 

Oğuz Berkay FİDAN: Bu güzel sorularınız ve röportajımız için asıl ben size çok teşekkür ederim. Müzrad’ı sosyal mecralardan da devamlı takipteyim. Düzeyli seviyeli bir şekilde çok güzel bir çizgide gidiyor ve severek takip ediyorum.


Etiketler: ,,,,