RADYAP Lansman İle Faaliyete Başladı!

Radyo Yayıncıları Platformu (RADYAP), radyo programcıları ve emekçilerinin yoğun katılımı ile İBB İstinye Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirdiği lansman ile aktif olarak faaliyete geçti!

 

RADYAP yönetimi geceye katılanları kapıda tek tek karşıladı. Lansman yemek ile başlayıp, RADYAP’ı tanıtımı ile devam etti.

 ‘Radyo Yayıncıları Platformu’ sayesinde radyoların ve tüm meslektaşlarının yarınları daha iyi olacağını dile getiren RADYAP Başkanı Umut Kuzkaya ‘Radyo Yayıncıları Platformumuzu 6 Mayıs Dünya Radyo Gününde dernekleştirmek istiyoruz.Özellikle ölçümlere platform olarak dahil olmak istiyoruz.Geçen ay dinlenme olarak 5. çıkan programcı ertesi ay 25. sırada çıkıyor.İstatiksel olarak bu mümkün değil.Çözümlerimizi bu konu da yoğunlaştırmak istiyoruz’ dedi.

 

Lansmanda yapılan konuşmalarda “Radyocuların birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlü olmaları, mesleğin saygınlığının artırılması yönünde gerekli adımların atılması, sektörün ve radyocu sorunlarının iyileştirilmesi, sosyal ve kültürel etkinlikler yapılması” ön plana çıkarken, Lansmana katılanlar arasında yer alan Basın Danışmanları Platformu Başkanı ve Bahçelievler Belediyesi Basın Danışmanı Vehbi Güleş’de bir açıklama yaptı. Güleş, “Böyle bir platformun kurulmasına radyocular adına çok mutlu oldum, bu platformun iyi yerlere geleceğini düşünüyorum, sektör ve radyocular için hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenleri tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

RADYAP Yönetim Kurulu’nda, “Başkan Umut Kuzkaya, Genel Sekreter Akif Özcan, Mali İşler Sorumlusu Anıl Soylu, Kültür ve Sosyal İşler Sorumlusu Uğur Bozdağ, Temsilcilikler Sorumlusu Vural Özkan, Başkan Vekili İbrahim Adıyaman, Başkan Yardımcısı Fatih Yıldırım ve Başkan Yardımcısı Melih Kurtuluş” yer alıyor…

 

RADYAP’a üye olmak isteyen radyocular www.radyap.org sitesinden üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

 

Gelişmeleri ve daha fazlasını Müzrad’dan takip edebilirsiniz!..


Etiketler: ,,,,,