“Ruhum Arabesk Müziğim Pop Dedim Diye Demedikleri Kalmadı”

‘Boynun Borcu’ adlı yeni şarkısını müzikseverle buluşturan Merve Özbey, CRI Türk FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu!

 

Yeni şarkısının yanı sıra projelerini ve müzik yaşamına ait olayları Michael Kuyucu’ya anlatan Merve Özbey, küçükken kötü bir öğrenci olduğunu ama buna rağmen akademisyen olmayı planladığı sırada müzik pazarına girdiğini söyledi.

 Merve Özbey, Michael Kuyucu’ya Arabesk müziği ile ilgili eleştiride bulunanlara göndermede bulundu. “Ruhum Arabesk müziğim Pop” dedim diye bana söylemedikleri laf kalmadı, ama bu ülkede yolu en az beş dakika Müslüm Gürses ve İbrahim Tatlıses’ten geçmeyen yoktur” diyerek Arabesk müziğini eleştirenleri eleştirdi. Merve Özbey, 2018 yılı bitmeden birden çok şarkının yer alacağı bir albüm yayınlamayı planladığını söyledi.

 

 

“Yayınlanan ‘Ada Sahillerinde’ Yorumum Resmi Değil”

Merve Özbey, Ercan Avşar’ın ‘Ada Sahillerinde’ adlı şarkısında Merve Özbey’in adını kullanması ile ilgili çok dertli olduğunu, bunun eski bir konu olduğunu ama kendisini hala rahatsız olduğunu söyledi. Bu olayı ilk kez Michael Kuyucu’nun programında açıklayan Merve Özbey: “Bu benim çok büyük yaralarımdan bir tanesidir, burada çok büyük bir emek hırsızlığı vardır. Ben 13 – 14 senedir vokal yapıyorum. O dönemde de ben stüdyo albüm vokallerine de giriyordum. O dönemde vokallere de yani albümde kim varsa, sonuçta kortonette adı yazacağı için bir imza attırılıyor. Ben de bir muvafakatname imzaladım zannediyordum. Her solist iyi değildir ya, bana da dediler ki, “Gir şarkıyı oku, daha sonra solist bu söylediğin şeyle çalışacak. Ben de okudum. Bir gün yolda gidiyorum, bir tweet: Ercan Avşar feat. Merve Özbey. Daha ‘Duman’, ‘Helal Ettim’ patlamıştı ondan sonra çıkartıyorlar. O benim 6 – 7 sene önce yaptığım bir iş zaten. Vokal yaptım, bu şarkının vokalini ben yaptım; ama bu adam o kadar büyük bir emek hırsızı ki beni hiç bir şey olmamış gibi benim okuduğum şan kanallarını alıp feat. diye çıkartıyor. Bir kere zaten bunu çıkartamazsın. Erdem Kınay benim prodüktörüm. Onun izni olmadan zaten çıkartamazsın. Daha acayip olanıysa, geçen gün bir menajer arkadaşım bir klip çektirecekken ona gönderilen yönetmen portföyünün başlığı ‘Ercan Avşar feat. Merve Özbey’ çıkmış. Klibini çekmiş güya. Linkini tıklıyorsun Merve’nin M’si yok; ama insanlara böyle gönderiliyor.

 

Aradım, ulaşamadım da. Bir telefon edip, gönlümü alabilirdi. Ben naif bir kadınımdır. “Neden böyle bir şey yaptın bana sormadan.” dışında ne diyebilirim ki. Benim en ‘Top’ olduğum zamandı o zaman. ‘Helal Ettim’ radyoların birinci sırasından haftalarca inmedi. Elbet benden nasiplen. Elbet Merve Özbey’i kullan; ama Merve’den bahsetmiyorum. Merve benim buna ihtiyacım var dese, benim patronum da sana sesini çıkarmaz. Belki de vermezdim; ama sen benim hakkımı hiç bir şey konuşmadan ve sormadan yiyip de kendine isim yapamazsın.” diyerek bu konu hakkındaki duygularını ilk kez Michael Kuyucu’ya anlattı.

 

Kaynak: michaelshow.com


Etiketler: ,,,