Şafak Karaman Neden TRT FM’den Ayrıldı?

 

‘Müzik Dergisi’ programıyla hafta içi her akşam 19.00 ile 21.00 saatleri arasında TRT FM’de dinleyicileriyle buluşan Şafak Karaman, TRT FM’den neden ayrıldığını açıkladı!

 ‘Drive Time’ saatlerinde mikrofon başında olan deneyimli yayıncı, TRT Radyo Daire Başkanı Amber Türkmen ve TRT FM Koordinatörü Ayfer Durak’a teşekkür ederek konuyla ilgili sosyal medya hesabından şunları belirtti:

 

‘Neden TRT FM’de ki programını bitirdin?’ sorusuna yanıt bulmak isteyen dinleyicilerime açıklamamdır. Ben ve ekip arkadaşlarım 1 yıl süre içinde ‘Müzik Dergisi’ni kendi saatinin en çok dinlenen radyo programı yaptık. Başarıya vesile olanlar kadar engel olmak isteyenler de olur iş hayatında… TRT Radyo Daire Başkanı Amber Türkmen şahsıma çalışma teklifinde bulunup başarımıza vesile olurken, TRT FM Koordinatörü Ayfer Durak ise her zaman bize destek olmuştur. Ne var ki TRT İstanbul Radyosu yapımı olmasına karşın programımız İstanbul Radyosu Müdürü Cem Temel tarafından aynı desteği bulamamış, programın performansını düşürecek idari uygulamalara gidilmiş, mobbing uygulanmış, ekibimin yayında görev alması tek taraflı karar ile engellenmiş,ekip arkadaşlarım yayın esnasında Cem Temel tarafından stüdyodan kovulmuş ve 25 yıllık meslek hayatımda tanık olmadığım bir yönetici profili beni ve ekip arkadaşlarımı yayın yapamaz hale getirmiştir. Tüm bu olumsuz koşullar asla yayına yansıtılmamış ve dinleyicilerimizi mutlu edecek içerik ve performanstan asla ödün verilmemiştir. Geçtiğimiz Cuma akşamı gerçekleştirdiğim veda programı ile ‘Müzik Dergisi’ TRT FM’de son bulmuştur!

 

Gelişmeleri ve daha fazlasını Müzrad’dan takip edebilirsiniz!..


Etiketler: ,,,,,