Seher

Geçtiğimiz ay ‘Aşk Bu Aşk’ şarkısını klibiyle birlikte müzikseverlere sunan ve bir dönem Hülya Avşar ile çalışan Seher, Müzrad’a konuştu!

 

İşte O Röportaj!..

 Erhan YİĞİTCAN: Merhaba Seher Hanım… Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Müziğe olan ilginiz nereden geliyor?

Seher ELİDAR: Merhaba… Müziğe olan ilgim çok küçük yaşlarda başlayan bir ilgi…. Daha sonra ilkokul öğretmenimin de keşfiyle okul korosundan başlayıp profesyonelliğe doğru giden bir yol haline geldi.

 

Erhan YİĞİTCAN: Geçtiğimiz günlerde ilk single çalışmanızı müzikseverlerle buluşturdunuz… Peki ‘Aşk Bu Aşk’ nasıl ortaya çıktı? Hangi isimlerle çalıştınız?

Seher ELİDAR: Evet, ilk single çalışmamda piyasanın en başarılı isimleriyle çalıştığımı düşünüyorum. Şarkımın söz ve müziği Deniz Erten’e düzenlemesi ise Mustafa Ceceli’ye ait…

 

Erhan YİĞİTCAN: Aynı zamanda single şarkınıza klip çektiniz. Kamera karşısında neler hissettiniz? İlk video klip deneyiminizi bizimle paylaşır mısınız?

Seher ELİDAR: Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çektik klibi… Kemal Başbuğ ile eskiye dayanan bir dostluğumuz var. Bu nedenle gayet rahat çalıştık. Tabi ki ilk klibim olduğu için heyecanım vardı. Klipte bana eşlik eden partnerimle yeni tanıştık o gün yakın olduğumuz sahnelerde birbirimize bakıp güldük birkaç denemeden sonra çekebildik. O yüzden sadece o sahnelerde biraz zorlandık 🙂

 

Erhan YİĞİTCAN: Hülya Avşar ile tanışmanız nasıl oldu? Kaç yıl çalıştınız ve bu süre zarfında ne gibi kazanımlar elde ettiniz?

Seher ELİDAR: Hülya hanımın orkestrasına vokalist olarak başladım yıllar önce… O dönem bir çok ünlü isme sahnede vokalist olarak eşlik ediyordum. Son isim Hülya Avşar oldu. Onun bana asistanlık yapar mısın teklifi ile başladım asistanlığa, 12 yıl oldu.

 

Erhan YİĞİTCAN: İleriye dönük olarak ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? Müzikal kariyerinizde neler hedefliyorsunuz?

Seher ELİDAR: İki tane proje var hemen onlarla ilgili çalışmalara başladık. Birde hali hazırda Sinan Akçıl’dan aldığım slow bir şarkım var onuda çıkartmak istiyorum kısa zamanda… Müzikal kariyerimde geniş kitlelere ulaşıp beni ve müziğimi sevmelerini hedefliyorum.

 

Seher | Röportaj

 

Erhan YİĞİTCAN: Bir müzik aleti çalıyor musunuz? Öğrenmeyi istediğiniz ya da ilgi duyduğunuz bir enstrüman var mı?

Seher ELİDAR: Ben Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde hafif müzik öğrencisiydim. Gerçekten çok zor girilen bir okuldu. Çünkü iki sınav yapıp yüzlerce başvurudan sadece 10 kişi alıyorlardı bir sınıfa… İmkansız diye düşünürken birde baktım ki adım açıklanmış sevinçten ağlamıştım. Hazırlığa başladığımda piyano dersi alıyordum, zorunlu dersti. Fakat okulu yarım bıraktığım için öğrendiğim söylenemez.

 

Erhan YİĞİTCAN: Bir gününüzü bize anlatır mısınız? Genellikle neler yaparsınız? Bir iş yaparken müziği arka planda tutar mısınız?

Seher ELİDAR: Bu ara yoğun geçiyor günlerim… Projeler için demolar var denediğimiz, onlar zaman alıyor. Radyolarla canlı bağlantım oluyor neredeyse her gün. Ara sırada TV röportajlarım oluyor. Rahat olduğum zamanlarda Karaköy ve Nişantaşı’nda sevdiğim mekanlara gidiyorum arkadaşlarımla…

 

Erhan YİĞİTCAN: Ne sıklıkla seyahat edersiniz? Yakın zamanda bir yere gitmeyi düşünüyor musunuz? Sizce çok okuyan mı çok gezen mi bilir?

Seher ELİDAR: Ben hayatım boyunca çok seyahat ettim. Türkiye’yi üç kez turlamışımdır. Yurt dışında da birçok yere gittim. Aslında çok okuyan mı çok gezen mi bilir bana çok doğru bir soru gibi gelmiyor. Neden derseniz insanın teoriden öğreneceği bir çok şey var. Öyle olmasa yıllarca kitaplarla eğitim almazdık diye düşünüyorum. Gezmenin de insana hayatı daha iyi öğreteceğini düşünüyorum. Evde oturup sadece kitaplarla hayatı öğrenemeyiz 🙂

 

Erhan YİĞİTCAN: Renk kattığınız için teşekkür ederiz… Son olarak sitemiz Müzrad ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Seher ELİDAR: Öncelikle bu güzel röportaj için çok teşekkür ederim, çok keyifliydi. Sitenizi yeni keşfettim. Bu zamana kadar neden haberim olmamış diye kızdım kendime… İyi ki Müzrad kurulmuş, bayıldım… Çok faydalı olduğunu düşünüyorum bizim için…


Etiketler: ,,,,,,,