Selda Demirkıran

İstanbul’un Sesi Radyosu’nda yayınlarını sürdüren sempatik radyo programcısı Selda Demirkıran ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik!

 

İşte O Röportaj!..

 Erhan YİĞİTCAN: Merhaba Selda Hanım… Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Radyoya olan ilginiz nereden geliyor?

Selda DEMİRKIRAN: Merhaba 10 yıldır Radyo Programcısıyım. Hayatta beni motive ve mutlu eden en güzel yanım sanırım bu olsa gerek; İşine aşık biriyim. Radyoculuk dışında Güzellik Uzmanıyım ama radyoculuk hayatımdan fırsat bulup o yanımı hayata geçiremiyorum şimdilik, bu konudan şikayetçi değilim…

 

Erhan YİĞİTCAN: İstanbul’un Sesi Radyosu ile tanışmanız nasıl oldu? Bu zamana kadar hangi radyolarda görev yaptınız?

Selda DEMİRKIRAN: İstanbul’un Sesi Radyosu’nda Sevgili Ali Bey ile görüşmemizi sağladık zaten takip ettiğim ve sevdiğim bir kurumdu, şu anda gayet iyi bir şekilde devam ediyoruz daha önce Kral Karadeniz, Medya FM ve Radyo Seymen’de program yaptım. Her kurumumda ayrı bir anım ve değerlerim var iyi ve güzel radyolarda çalıştığımı düşünüyorum, bu konuda şanslıyım.

 

Erhan YİĞİTCAN: Programınızın içeriği nedir? Yayın öncesinde bir hazırlık süreciniz oluyor mu yoksa doğaçlama olarak mı yayın ilerliyor?

Selda DEMİRKIRAN: Show programı yapıyorum, bir ara Türkü modunda ilerledim ama sanırım benim işim show 🙂 Gecesinde mutlaka yayınlarıma hazırlanırım, bunlar benim için bir ödev ve ve ben öğrenciyim bu konuda hiç şüphesiz derslerime (yayınlarıma) hazırlanıp gelirim.

 

Erhan YİĞİTCAN: Sosyal medya paylaşımlarınızda karşı tarafa geçen neşeli bir tavrınız var. Gerçek hayatta da böyle misiniz? Mutlu olmayı kendinize ilke edinir misiniz?

Selda DEMİRKIRAN: Herkes gibi omuzlarımda çok ağır yükler var, doğuştan savaşçıyım tekim ve başarılıyım. Başarımın sırrı inanmak, dua etmek, sabretmek ve hayal kurmaktan geçiyor. Pozitif bir yapım var sürekli olumluyum, en olumsuz anımda Dünya 5 dakika durur benim için sonra her şey normale döner, öyle olmalı değil mi sonuçta dost var düşman var 🙂 Bu yüzden en iyi doktorum kendimim, bence bu bir yetenek herkes kendine derman olamaz bu özelliğimi ve mutlu olmayı seviyorum.

 

Selda Demirkıran | Röportaj

 

Erhan YİĞİTCAN: Genellikle hangi müzikleri veya şarkıcıları dinlemeyi tercih edersiniz? Moral kaynağım şu tarz müzik diye söyleyebileceğiniz bir müzik tarzı var mı?

Selda DEMİRKIRAN: Biraz klişe olacak ama kulağıma hoş gelen her tarz müziği dinlerim…

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki hayalinizde ki işi yapıyor musunuz? Bu konu hakkında neler söylemek istersiniz?

Selda DEMİRKIRAN: Evet, kesinlikle pişman değilim ve olmak istediğim yerdeyim. Radyo Programcısı olmasaydım estetisyen olurdum ama onuda oldum çok şükür…

 

Erhan YİĞİTCAN: Bu zamana kadar gururlanarak elde ettiğiniz en büyük başarınız neydi? Bu başarınızı nasıl elde ettiniz?

Selda DEMİRKIRAN: Hakkımda yapamaz edemez diyen herkese karsı duruşum ve başarılı oluşlarım herkesi yanılttı. Kararlı ve istikrarlıyım, bir şeyi istediysem bunu başarırım…

 

Selda Demirkıran | Röportaj

 

Erhan YİĞİTCAN: Birazda çocukluğunuzdan bahsedelim. Çocukken yaptığınız en çılgınca şey neydi ve çocukluğunuz nasıl geçti?

Selda DEMİRKIRAN: Çok konuşan çok yaramazlık yapan mutlu bir çocuktum, ekip başıydım. Köyde en kalabalık bir aile ortamında geçti çocukluğum… Sanırım iki abi bir abla ve sayısız kuzenlerle dolu çocukluk günlerim keşke geri dönse…

 

Erhan YİĞİTCAN: Renk kattığınız için teşekkür ederiz… Son olarak platformumuz Müzrad hakkında ki düşüncelerinizi alabilir miyim?

Selda DEMİRKIRAN: Müzrad ve ekibini çok seviyorum her yıl olduğu gibi bu yılda bana söz hakkı verdiniz, benim için değerli ve başarılısınız 🙂


Etiketler: ,,,