Serdar Ortaç ‘Yaz Yağmuru’nu Sedat Yeğin’e Emanet Etti!

Sedat Yeğin, geçtiğimiz yıl yayınladığı ‘Ne Olur Sev’ ile yakaladığı başarıyı Serdar Ortaç’ın klasik haline gelen şarkısı ‘Yaz Yağmuru’ cover’ı ile devam ettiriyor…

 

Söz ve müziği Serdar Ortaç’a düzenlemesi ise Tarık İster’e ait olan çalışma, Emre Müzik etiketiyle dijital müzik ve video platformlarında yayınlandı.

 “Serdar Ortaç’ın, bana inanıp en önemli şarkılarından birini bana emanet etmesinden dolayı çok mutluyum” yorumunda bulunan Sedat Yeğin’in yeniden yorumladığı çalışmanın kayıtları Ortaç Müzik ve Tarık İster stüdyolarında yapıldı. Şarkının mix’i Tarık İster mastering’i Art Line tarafından hazırlandı.

 

‘Yaz Yağmuru’ şarkısının canlı görüntülerden oluşan video klibi Kırklareli, Tekirdağ ve Bulgaristan sınırında Alişan Günay Yıldırım yönetmenliğinde çekildi. Görüntü yönetmenliğini Emrah Özbilen’in yaptığı klip, 16 kişilik bir ekiple tamamlandı.

 

 

Ege Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu olan Sedat Yeğin, çeşitli okullarda eğitmenlik görevini yaparken, profesyonel sahne yaşamını da aynı zamanda sürdürdü. Genç şarkıcı; sesi, tarzı ve yeni şarkısı ile insanların ruhuna dokunabilmeyi hedefliyor.


Etiketler: ,,,