Sıla İstanbullulara Unutulmaz Bir Gece Yaşattı!

Türkiye’nin sevilen şarkı yazarı ve yorumcularından Sıla, geçtiğimiz akşam Volkswagen Arena’da gerçekleştirdiği konserde yine İstanbullulara unutulmaz bir gece yaşattı!

 

11 Kasım’da gerçekleştirdiği konserde Volkswagen Arena’yı hınca hınç dolduran müzikseverleri şarkılarıyla mest eden Sıla, dün gece yoğun istek üzerine ikincisini gerçekleştirdiği konserde yine İstanbullulara çok özel bir müzik ziyafeti verdi.

 Konserinin açılışını “Kolay bir güne uyanmadık. Önce gencecik fidanları kaybettik, ardından da dev bir çınarı… Başımız sağ olsun.” sözleriyle yapan Sıla, Adana Aladağ’da gerçekleşen öğrenci yurdu yangınını ve geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden ünlü oyuncu Erdal Tosun’u andı. “En büyük temennim, bugün burada güzel bir gün geçirmemiz ve çok güzel bir hatıramızın olması. Daha güzel günlerimizin olması dileğiyle.” sözleriyle konserine başlayan Sıla; “Ziyan”, “Afitap”, “Reverans”, “Hediye”, “Yabancı”, “Boş Yere”, “Aslan Gibi” ve “Sevişmeden Uyumayalım” gibi sevilen şarkılarını konserin ilk yarısında seslendirdi.

 

Konserinin ikinci yarısına Erol Evgin’in ‘Altın Düetler’ albümünde seslendirdiği ‘Ateşle Oynama’ şarkısıyla başlayan Sıla’ya, sahnede vokalisti Dünya Kızılçay’da eşlik etti. Konserine sürprizlere devam eden Sıla; Rubato grubunun çellisi ve aynı zamanda da vokali olan Özer Arkun ile birlikte seslendirdikleri, Rubato’nun ‘İki’ albümünde de yer alan “Başka Şarkı” düetiyle de seyircilerden uzun süre alkış aldı. Ardından Özer Arkun, sevilen şarkı “1980”i seslendirdi.

 

Sıla’ya sahnede; geri vokallerde Dünya Kızılçay, Sibel Gürsoy ve Tuba Önal, tuşlu çalgılarda Burak Erkul, keman ve udda Semih Çelikel, davulda Alp Türeci, bas gitarda Cudi Genç, çelloda Özer Arkun ve gitarda Efe Bahadır eşlik etti.

 

Repertuvarı ve yorumuyla kulaklara olduğu kadar, güzelliğiyle gözlere de hitap eden Sıla, konserde üç farklı kostümle sahne aldı. Konserin ilk yarısına Marchesa imzalı bir elbiseyle çıkan Sıla, ikinci yarıda Derek Lam ve Cengiz Abazoğlu imzalı kıyafetleriyle göz doldurdu. Sıla’nın yeni konser turnesi için hazırlatılan yepyeni sahne tasarımı da dinleyicilerin beğenisini kazandı.

 

Sıla İle Tanışma Sürprizi!

Özel bir kampanya ile, her 100. bileti satın alan Sıla hayranının, bir arkadaşıyla birlikte sevilen sanatçıyla tanışma fırsatını da yakaladığı konserin sonunda Sıla, şanslı hayranlarıyla bir araya geldi.

 

Konserler Devam Ediyor!

Biletleri günler öncesinden tükenen İstanbul konserlerine bir süre ara veren Sıla, Türkiye’nin dört bir yanıda müzikseverlerle buluşmaya devam edecek. Sevilen sanatçının Aralık ayındaki konser takvimi şöyle;

9 Aralık – Mersin
CNR Yenişehir Fuar Alanı

14 Aralık –  Edirne
Hangar Performance Hall

16 Aralık – Çanakkale
Kolin Hotel

17 Aralık – İzmir
İzmir Arena


Etiketler: ,,,