Tan Taşçı’dan Yeni Albüm: ‘Bana Aşktan Söz Etme’

Pop müziğin sevilen isimlerinden Tan Taşçı, ‘Bana Aşktan Söz Etme’ isimli 7 şarkıdan oluşan 8. albümünü dinleyicilerinin beğenisine sundu!

 

Albümde yer alan tüm şarkıların söz ve bestelerinde kendi imzası bulunan ünlü şarkıcı, dünya müziğiyle kendi müziğini birleştirdiği şarkılarında new age ve ethnic elektronik ögelere de yer verdi.

 Müziğinde yarattığı seçici çeşitlilik ile kariyerinin en verimli döneminde olduğunu belirten Taşçı, albümün ilk klibini ‘Aşksa Gel’ şarkısına çekti. Klibin yönetmenliğini ise Kemal Başbuğ üstlendi.

 

 

‘Aşksa Gel’e 250 Yıllık Zırh

Onur Özışık kreatif direktörlüğünde çekilen video klipte Tan Taşçı Osmanlı askerleri için özel olarak üretilmiş 250 yıllık gümüş zırh giydi. 12 kilogramlık antika zırh ile 6 saatten fazla kamera önünde kalan sanatçıya dört kişilik cast ekibi eşlik etti.

 

‘Aşksa Gel’in video klibinde makyaj sanatçısı Rıfat Yüzüak tarafından özel makyaj teknikleri kullanırken, klibin moda editörlüğü Koral Sagular tarafından yapıldı. 12 saat süren klip çekimleri Sarıyer Rumeli Feneri Topçu Kalesi’nde gerçekleşti. Orta Asya Türk kültüründen ögeler taşıyan klipte özellikle Şamanizm ve Tengrizm detaylarına vurgu yapıldı.


Etiketler: ,,,