Tevrat Tora Çolak

Şarkıcı Tevrat Tora Çolak ile çok özel bir röportaj gerçekleştirdik.

 

İşte O Röportaj !..

 Erhan YİĞİTCAN: Tora Bey öncelikle merhabalar… Nasılsınız? Bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

Tevrat Tora ÇOLAK: Teşekkür ederim, gayet iyiyim. Yoğun keyifli bir çalışma ile yeni single imzamızı attık. Tatlı bir yorgunlukla sahne ve konserlere devam ediyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Şarkıcı olma eğilimi sizde ne zaman başladı? Bu süreçte karşılaştığınız engeller de oldu mu ve iyi ki bu sektörün içindeyim gibi bir düşünceniz var mı?

Tevrat Tora ÇOLAK: Küçük yaşlarda kendi kendime şarkı söylerdim. Arkadaşlarımın arasında sesim çok sevilirdi. İç güdülerim ve yetenek ağır basınca  zaman  sanat hayatına sürükledi.Sektör içersinde olmak hem zor hem keyifli .Ancak haksız bir rekabet  ve  algı dünyası içerisinde kaliteli işler çıkarmaya özen gösteriyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Birazda son albümünüzden bahsedelim. Telli Duvaklı isimli albümünüz müzik severler tarafından nasıl bir ilgi gördü?

Tevrat Tora ÇOLAK: Telli Duvaklı albümü ve şarkısı tamamen evrensel soundlarla tasarladığım piyasada çok değerli müzisyenlerle çalıştığım kaliteli bir albüm oldu.

 

Erhan YİĞİTCAN: Albümünüzü tanıtmak amacıyla radyo programlarına konuk oldunuz mu ve programlarda ekstra bahsettiğiniz şeyler oldu mu?

Tevrat Tora ÇOLAK: Telli Duvaklı albümü daha çok yeni… Klibimizle birlikte albümümüzde radyo ve televizyon kanallarında yükselişe devam ediyor. Katılacağımız birçok Radyo ve TV programı olacaktır.

 

Erhan YİĞİTCAN: Ülkemizde şarkıcı olmanın kolay olduğu yönünde bir düşünce var. Bununla ilgili neler söylemek istersiniz?

Tevrat Tora ÇOLAK: Ülkemizde parası olan şarkıcı oluyor gibi bir durum söz konusu, Ancak iyi yorumcu çok nadir çıkıyor, buda parayla satın alınamayan unsurlardan bir tanesi, iyi yorumcular, müzisyenler, besteciler, söz yazarları … Bunları bünyesinde bulunduran bir müzik sektöründe kolay şarkıcı olmak diye bir durum söz konusu olmayacaktır.

 

Erhan YİĞİTCAN: Müziğin hayatınızda ki yerinden de bize biraz bahseder misiniz?

Tevrat Tora ÇOLAK: Müziğin hayatımdaki yeri, Yaradana duyulan sevgi kadar kutsal ve önemli.

 

Erhan YİĞİTCAN: Bir hayaliniz ya da gerçekleştirmek istediğiniz bir düşünceniz var mı?

Tevrat Tora ÇOLAK: Geleceğe dair iyi müzisyenlere ve bu sektörde yer alan kişilere iyi örnek olmak ve güzel ölümsüz eserlere imza atmak. Hiçbir şey tam öğrenilmiş değildir ki bende her geçen gün yeni yelpazeler açıyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Günlük hayatınızda genellikle neler yaparsınız? Sosyal medyayı ne sıklıkla kullanırsınız?

Tevrat Tora ÇOLAK: Hayatımın büyük bir çoğunluğu müzikle geçtiği için başlangıç ve son aynı kalemde seyrediyor. Sosyal medya olmazsa olmazlardan ve olması gerektiği kadar iyi…

 

Erhan YİĞİTCAN: Röportaj için teşekkür ederiz. Son olarak yeni sitemiz Müzrad ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Tevrat Tora ÇOLAK: Bu güzel sohbetten ötürü sizlere teşekkür ederim. Müzrad kesinlikle sektörün nabzını tutan bir site ve çok başarılı Tekrar görüşmek dileği ile sevgiyle kalın. TORA


Etiketler: ,,,