Tuğberk Tuğ

Başarılı şarkıcı Tuğberk Tuğ, Müzrad’a konuk oldu ve çok özel bir röportaj gerçekleştirdik.

 

İşte O Röportaj!..

 Erhan YİĞİTCAN: Öncelikle merhabalar Tuğberk Bey… Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Müzik sektörüyle tanışmanızda hangi isimlerden destek aldınız ve nasıl tanıştınız?

Tuğberk TUĞ: Merhabalar;

26 yaşındayım. Özel bir okulda tiyatro eğitimini tamamlamış, Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü 2.sınıfa devam ediyorum ve hala aktif olarak Uluslararası bir havacılık firmasında yöneticilik yapan, meşguliyeti oldukça benimsemiş biriyim. Sanat aşkım tiyatroyla başladı lise dönemlerim de tiyatro yapmaya başladım.4 yıla yakın tiyatro geçmişimden sonra içimdeki müzik aşkını ileriye taşımak adına, bir gün bir müzik sitesinde bestecim Erkan Erol’la tanıştım.2012 yılında şarkılarını dinleyerek çok sevdim ve beğendim. Ortak bir kararla müzik sektörüne giriş yaptık. Aslında bana bu cesareti veren Erkan’dır. Bir iki derken, şarkılarını sizlere ulaştırmam da oldukça destek vermiştir. Sizin aracılığınızla da buradan kendisine teşekkür ediyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Sözü ve müziği Erkan Erol’a ait olan ve son günlerde dikkat çeken ‘İçip İçip’ isimli şarkınızdan bahsedelim. Şarkıyla ilgili geri dönüşler nasıl oldu? Yeni şarkınızı tanıtmak amacıyla radyo ya da TV programlarına konuk olarak katılıyor musunuz?

Tuğberk TUĞ: Şarkımız için ekibim ve ben şu ana kadar olumsuz bir tepkiyle karşılaşmadık. Oldukça yeni şarkımız, geri dönüşler harika diyebilirim. İyi bir iş çıkarttığımızı görmek bizi mutlu ediyor. Radyo programlarına konuk olmaya başladık. İlerleyen günlerde TV programları da olacak.

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki Burak Yeter ile tanışmanız nasıl oldu? Burak Yeter ile ilgili söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Tuğberk TUĞ: Burak Yeter “İçip İçip” isimli single çalışmamın uğuru. Onun müzik bilgisi, aranjesi ona söylediğim tabirimle sihirli parmaklarının şarkımıza değmesi çok güzel oldu. Elbette tanışmak için yaklaşık bir yıldır uğraş verdiğimin altını çizebilirim. Kendisine şarkımı yolladım, bir iki gün sonra dönüş yaptı ve sonrasında stüdyosunda yüz yüze tanışarak, sanırım enerjilerimiz de uyuştu ki bize evet dedi. Böylece şarkımız hazırlanmış oldu. Her zaman bize destek olmasından dolayı kendisine teşekkür ederim, hala da yanımda, şarkımın gidişatının da iyi bir takipçisi.

 

Erhan YİĞİTCAN: Sahne aldığınız yerler var mı? Tarihi kesinleşen konserler var mı? Dinleyenlerinizle canlı olarak bir araya gelmek nasıl bir duygu?

Tuğberk TUĞ: Müzik sektörüne yeni yeni alışıyorum ve normal hayatımda da çok yoğun bir tempom olmasından dolayı, İlkbahar’a doğru konserlerimiz olacak. Şuan orkestram ile repertuar çalışmalarıma devam ediyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Hayatınızda müziğin ne gibi bir yeri var? Müzik olmasaydı nasıl bir dünyada yaşıyor olurduk bize biraz bundan da bahseder misiniz?

Tuğberk TUĞ: Her anım, sağım solum müzik, yolda yürürken, düşünürken, yalnız anlarımda, kısacası müzik hayatımın merkezinde. Müzik olmasaydı monoton, ruhsuz, empati kurulamayan bir dünya olurdu diye düşünüyorum. Düşünsenize bir konsere gidiyorsunuz ve herkes o an aynı müziğin dilinden sesleniyor, düşünüyor, aynı duyguları yaşıyor. Böylesine insanlığı birleştiren bir gücün dünyada olmadığını düşünmek bile istemiyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki, gelecekle ilgili planlarınız nelerdir? Gerçekleştirmeyi düşündüğünüz bir çalışmanız var mı?

Tuğberk TUĞ: Şarkıcılığa devam etmeyi istiyorum. Şuana kadar bin şükür ki her hayalimi gerçekleştirdim. Son bir hayalim kaldı. Bunu da her yerde söylüyorum. Gelecekte tek planım Sayın Gülben Ergen ile bir düete imza atmak, bunu çok istiyorum. Umarım bu son hayalimi de gerçekleştirebilirim.

 

muzrad_tugberk-tug-unlu-dj-burak-yeterin-destegini-aldi

 

Erhan YİĞİTCAN: İşlerinizden fırsat buldukça boş zamanlarınızda neler yapıyorsunuz?

Tuğberk TUĞ: Yapısal olarak aslında boş duramıyorum diyebilirim. Her anımı, her günümü son günümmüş gibi doldurmaktan zevk alıyorum. Çok az boşluklarım oluyor o zamanlarda da genelde ya yakın arkadaşlarımla ya da stüdyoya gidip şarkı provaları yaparak geçiriyorum. Tarzım olmayan şarkıları da söylemek istediğimden stüdyoda o şarkılara çalışıyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Sosyal medya ve internet hayatınızda ne kadar yer kaplıyor?  Bu yeni iletişim yöntemlerinin onayladığınız ve onaylamadığınız tarafları neler?

Tuğberk TUĞ: Sosyal medyayı sık takip edip, kullanıyorum. Hatta bu yüzden uzun yıllardır TV izlemiyorum, her şeyi sosyal medyadan takip etmek hoşuma gidiyor. Bazen hiç tanımadığım insanların bile düşüncelerini merak edip okuduğum oluyor. Bir genç olarak özgürce kullanmayı seviyorum. Anlık takipleri yapmak, hep güncel kalabilmek adına oldukça olumlu

fakat onaylamadığım yönleri de var tabi ki; yalan haber yada yazılarının çabuk yayılması, farklı fotoğrafların Photoshop yardımıyla yalan yanlış halka gösterilmesi, provakasyon yapılması en onaylamadığım yönleri arasında.

 

Erhan YİĞİTCAN: Röportaj için teşekkür ederiz… Son olarak sitemiz Müzrad ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Tuğberk TUĞ: Müzrad’ı sosyal medyadan takip ediyorum. Oldukça başarılı bir platform… Ayrım yapılmaksızın her sanatçının haberinin yapılması çok güzel… Özellikle bu yönünüzü tebrik ediyorum. Şarkıcı adaylarının ilk zamanları oldukça meşakkatli geçiyor, bizlerin yanınızda olmanız bize umut veriyor. Böylesine sıcak, samimi bir sohbet gerçekleştirdiğimiz için Müzrad’a teşekkür ediyorum.


Etiketler: ,,,,,