Vera Grubundan Eğlenceli Çalışma …

Vera, 2004 yılında Denizli’de üyeleri henüz birer lise öğrencisiyken kuruldu. İlk EP’leri Sadece (2007) ile yeni başlayan İstanbul tecrübelerini ve edebiyatla olan yakınlıklarını müziklerine taşıdılar. 2009 Subat’ında yayınladıkları ”Kürk Mantolu Madonna” ve 2010 Mart’ta yayınladıkları ikinci EP’leri ”Fotoğraflarda…” ile tarzını iyice oturtan grup yine 2010 yılında Dream TV’de yayınlanan Yüxexes programının AR-GE bölümünde yer alarak adını çok daha geniş bir kitleye duyurmayı başardı.

 

Kurulusundan bugüne pek çok organizasyonun ilgiyle takip edilen gruplarından biri olan ve Dogzstar basta olmak üzere alternatif müzik için önemli mekanlarda sahne alan Vera, 2010 yılının son çeyreğinde son single’lari “Yaz Rüyası”nın 3 çeşitlemesinden ve bir de canlı performans kaydından oluşan “Yaz Rüyası” EP’ ‘yi yayınladı.

 17 Mayıs 2011’de 1. Be “The Band” Müzik Yarışması finalisti olarak Babylon’da sahne alan Vera, sahne performansı, şarkıları ve duruşuyla tüm izleyicilerinin hayranlığını kazandı, medyada her zamankinden daha büyük ses getirdi.

 

Finali ikincilik ödülüyle bitiren Vera, 1 Kasım 2011’de Babajim Studios & Mastering’de ilk profesyonel albüm kaydına başladı. Reuben De Lautour prodüktörlüğünde kaydedilen 5 şarkının mixleri Alp Turaç, mastering’ i ise Pieter Snapper tarafından yapıldı. Grubun kendi adını taşıyan maxi single albümü 2012 Mart ayında, “Karanlık Dokunmasın” isimli şarkıya çekilen klibin yayınıyla eşzamanlı olarak, müzik marketlerde yerini aldı.

 

Vera, 2013 Ocak ayında ikinci video klipleri “Hain” için tekrar kamera karşısına geçti. Erdem Oflaz yönetmenliğinde çekilen video klipte Vera üyeleri birer kafes dövüşçüsü rolünde karşı karşıya geldiler.

 

Vera, yeni albüm çalışmalarına Tarkan Gözübüyük ve Cihan Barış prodüktörlüğünde devam ederken Youtube sayfalarından yayınladıkları ilk kez Mustafa Sandal’dan dinlediğimiz Bize Gidelim Beyler şarkısıyla sevenlerine eğlenceli bir sürpriz yaptı.

 


Etiketler: ,,,,,,,,