Vural Kaya

Geçtiğimiz aylarda yeni single çalışması ‘Çelişki’yi yayınlayan müzik sektörünün genç ve yeni ismi Vural Kaya ile özel bir röportaj gerçekleştirdik!

 

İşte O Röportaj!..

 Erhan YİĞİTCAN: Öncelikle merhaba Vural Bey… Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Şarkıcı olmaya nasıl karar verdiniz? Hayalinizdeki işi yapıyor musunuz?

Vural KAYA: Baba mesleğim fotoğrafçılık… Fotoğrafçılıkta yapıyorum. Ama kendimi bildim bileli müziğin içindeydim. Ailemden bana aşılanan bir müzik aşkı vardı. Dedem, Türkiye’nin eşsiz sesleri Safiye Ayla, Gönül Yazar ve Müzeyyen Senar’ın orkestrasında perküsyon çalardı. Annemin de sesi çok güzel. Evimizde müzik sesi eksik olmazdı. Askerliğimi yaparken de Bando komutanlığındaydım. 200’den fazla bestelerim var. Yorumculuğu da seviyorum. Sonra kendi şarkılarımı yorumlayıp ilk single çalışmamı yapmaya karar verdim.

 

Erhan YİĞİTCAN: ‘Çelişki’ nasıl ortaya çıktı? Hangi isimlerle çalıştınız ve şarkınıza ilişkin ne gibi geri dönüşler aldınız?

Vural KAYA: Sadakatin artık bu zamanda çok olmadığını düşündüğüm bir anda yazmıştım ‘Çelişki’yi… Çalışmanın söz ve müziği bana ait. Aranjesini Nurettin Çolak yaptı. Polat Yağcı’nın prodüktörlüğünde, King Music etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladık. Geri dönüşler oldukça olumlu… Mutluyum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Sonraki çalışmalarınızı albüm mü yoksa single şeklinde mi yayınlamayı düşünüyorsunuz? Şuan üzerinde çalıştığınız bir şarkı var mı?

Vural KAYA: Evet, yeni single çalışmam için çalışmaya başladım bile… Bir süre daha single projeleri ile ilerlemek istiyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Ülkemizde çok sayıda şarkıcı var. Bu anlamda müzik piyasasının zengin olduğunu söyleyebilir miyiz? Ülkemizde müzik sektörünün sizce ne gibi bir değeri var?

Vural KAYA: Evet, müzik sektörü isim açısından çok zengin ama kalıcı işler ne derece zengin işte o tartışılır. Kalıcı işler değer görür. Çabuk tüketilenler bence değerli projeler değil… Önemli olan yıllarca aynı tatta dinlenebilecek şarkılarla var olmak!

 

Erhan YİĞİTCAN: Bu yaz sizce hangi şarkıları (Türkçe, yabancı fark etmez…) beğeniyle dinledik? Gittiğimiz mekânlarda sık sık duyduğumuz şarkılar hangileri oldu?

Vural KAYA: Benim beğeniyle dinlediğim isimler Tarkan, Linet ve Demet Akalın’ın şarkılarıydı.

 

Erhan YİĞİTCAN: Beğeniyle takip ettiğiniz bir dizi veya film oyuncusu var mı?

Vural KAYA: Takip ettiğim isimler arasında Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Nurgül Yeşilçay bulunuyor…

 

Erhan YİĞİTCAN: Sosyal medya ile ne kadar ilgilisiniz? Günlük ne kadar vakit ayırıyorsunuz? “Telefonu koy bir kenara sohbet edelim” diyenlerden misiniz yoksa anbean mesajlaşanlardan mı?

Vural KAYA: Gerekli olduğu zamanlar vakit ayırıyorum. İşimle ilgili paylaşımlar için kullanıyorum genelde.

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki bir hedefiniz ya da gerçekleştirmek istediğiniz bir düşünceniz var mı? Varsa bizimle paylaşabilir misiniz?

Vural KAYA: Müzik sektöründe henüz yeniyim. O yüzden aceleci davranmadan içime sinen projelerle, emin adımlarla ilerlemek istiyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Röportaj için teşekkür ederiz… Son olarak platformumuz Müzrad hakkındaki görüş ve önerilerinizi öğrenebilir miyim?

Vural KAYA: Ben teşekkür ederim… Radyo ve müzik sektörünün nabzını tutan, çok güzel bir platform oluşturmuşsunuz. Tebrik ederim…


Etiketler: ,,,,,