‘Wave Projects’ Serisinin İlk Albümü Yayınlandı!

Türkiye’nin en önemli davulcularından Arbak Refik Dal, ülkemizde benzerine az rastlanan solo performanslarından oluşan ‘Wave Projects’ serisinin ilk albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu!

 

Arbak Refik Dal, vurmalı çalgıların tedavi eden bir yönü olduğuna ve bu seslere dijital dünyada sınırsız ulaşımın, insanın iştahını kabarttığına dikkat çekiyor. Sanatçı, meditasyon niteliği taşıyan ‘Wave Projects – 1’ albümü için, “Sınırsız, sonsuz bir evrende koşmak gibi bir duygu…” diyor. Albümün kapak tasarımı, sanatçının oğlu Tuan’ın yaptığı baskı resimden oluşuyor.

 Karanlık olarak nitelendirilebilecek 7 parçadan oluşan elektronik deneysel müzik türündeki ‘Wave Projects – 1’, Arbak Refik Dal’ın ikinci solo projesi… Asım Can Gündüz, Teoman, Demir Demirkan, Haluk Levent, Dört X Dört ve Tibet Ağırtan gibi isimlerin sahnesine eşlik eden davulcunun yeni albümündeki tüm parçaların müzik ve düzenlemesi kendisine ait.

 

Başarılı isim, albüm kayıtlarında çok farklı şekillerde çalınabilen ‘wavedrum’ adındaki davul sentezleyici bir enstrümanın yanı sıra, drumkat ve akustik perküsyonu da kendisi çaldı. Albümün mix ve mastering’i Timuçin Aksüer’e, fotoğraflar Levan Uzbay’a ait.

 

Arbak Refik Dal, sahne ve albüm çalışmalarının yanı sıra, tutkunu olduğu zillerle ilgili çeşitli firmalar adına tasarımlar yapıyor. Halen kendi markası olan T-Cymbals zillerini üreten davulcunun tasarımları dünya çapında davulcular tarafından kullanılıyor.

 


Etiketler: ,,,