Yavuz Çetin’in ‘Satılık’ Albümü Plak Formatında Raflarda!

Türkiye’nin en önemli blues gitaristlerinden, 2001 yılında hayatını kaybeden Yavuz Çetin’in kaydettiği son albümü ‘Satılık’, 17 yıl sonra TMC etiketiyle plak formatında yayınlandı!

 

‘Yaşamak İstemem’, ‘Sadece Senin Olmak’, ‘Cherokee’, ‘Oyuncak Dünya’ gibi parçaların yer aldığı albümdeki tüm söz, müzik ve düzenlemeler Yavuz Çetin’e ait.

 Albümde elektronik ve akustik gitarlar Yavuz Çetin, bas gitarlar İsmail Soyberk, Sunay Özgür, Oya Erkaya, davullar Cengiz Tuncer, Turgut Alp Bekoğlu, hammond İlke Hatipoğlu, perküsyon Engin Gürkey tarafından çalınmıştı.

 

 


Yavuz Çetin Hakkında

Yavuz Çetin, yaşamı boyunca 1960’lı ve 1970’li yılların rock & blues müziklerinden etkilendi. 1990 yılında İstanbul’da müzisyen dostları Batu Mutlugil, Zafer Şanlı ve Kerim Çaplı ile cover grubu olarak tanınan Blue Blues Band’i kurdu. Birçok sanatçının albüm kayıtlarına gitarıyla eşlik etti. Kıraç’ın ‘Deli Düş’ ve ‘Bir Garip Aşk Bestesi’, Göksel’in ‘Sabır’ adli şarkısı en bilinenleridir. Göksel’in ‘Sabır’ şarkısındaki talkbox performansının Türkiye’de bir ilk olması, ona ‘Talkbox Kullanan İlk Gitarist’ unvanını kazandırdı.

1996 yılının ortalarında MFÖ grubuyla çalışmaya başladı. Sinan Çetin’in yönettiği ‘Propaganda’ filminde kullanılan, Erkan Oğur’un perdesiz gitar performansının da yer aldığı ‘Dünya’ isimli enstrümantal şarkısı dikkat çekti. 1997 yılında ‘İlk’ adlı ilk albümü, 2001 yılında ‘Satılık’ adlı ikinci albümü yayınlandı.


Etiketler: ,,,