İpek Elban İlk Şarkısını Yayınladı!

Oyuncu, müzisyen İpek Elban, ilk şarkısı ‘Kapıları Vurdum’u Avrupa Müzik markasıyla müzikseverlerin beğenisine sundu!

 

Çocukluk yıllarında başlayan müzik serüvenine oyunculuğu da ekleyerek eğitimine yön veren İpek Elban, dönemin en popüler yarışmalarından ‘Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nda aldığı ‘En Genç Yorumcu’ ödülü ile profesyonel dünyaya adım atmış oldu.

 

Musiki eğitiminin ardından oyunculuk ile tanışan İpek Elban, besteler yapmaya devam ederken bir yandan da Binnur Kaya, Ayla Algan, Yıldız Kenter, Müşfik Kenter, Hakan Gerçek, Yılmaz Erdoğan gibi isimlerden eğitim alarak televizyon ve sinemada oyuncu olarak karşımıza çıktı. Bir süre TRT Müzik’te programda yapan Elban, ‘İffet’ten ‘Hükümet Kadın’ serisine uzanan oyunculuk kariyerinde birçok karaktere hayat verdi. Müzik ile olan ilişkisi bu süreçte de hiç bitmeyen genç sanatçı, rol aldığı yapımlarda da yorumculuğunu gözler önüne serdi. Son dizi projesinin ardından ise kendi şarkılarını yayınlamaya karar verdi.

 

Söz ve bestesi İpek Elban’a, düzenlemesi Çağrı Telkıvıran’a ait olan çalışmanın kayıtları Doğulu Prodüksiyon Stüdyo’da yapıldı. Yılmaz Taner ve Pelin Özülkü’nün de vokalleri ile yer aldığı şarkının mix ve masteringini ise Özgür Yurtoğlu yaptı. ‘Kapıları Vurdum’ titiz bir çalışma ile üç ayda tamamlandı.

 

Şarkının video klibi için Mustafa Özen yönetmenliğinde kamera karşısına geçen İpek Elban’a oyuncu arkadaşı Levent Akkök eşlik etti. İstanbul Asmalı Mescit’te yapılan çekimler bir günde tamamlanırken, 40 kişilik bir ekip görev aldı.

 

 

İpek Elban’ın ilk şarkısı ‘Kapıları Vurdum’, Avrupa Müzik markasıyla Cengiz Erdem ve Deniz Erdem yapımcılığında tüm dijital platformlar, müzik kanalları ve radyolarda dinleyenlerin beğenisine sunuldu!