Pelin Özendi

‘Dua’ şarkısıyla dikkatleri üzerine çeken ve küçüklüğünden beri sahnede olma hayali kuran Pelin Özendi ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik!

 

İşte O Röportaj!..

 Erhan YİĞİTCAN: Merhaba Pelin Hanım… Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Müziğe olan ilginiz nereden geliyor?

Pelin ÖZENDİ: Merhaba. Müziğe ilgim 4-5 yaşlarımdan beri var. Sürekli müzik dinlerdim ve şarkı söylerdim. Televizyonda izlediğim klipleri sanki ekranda ben varmışım gibi taklit ederdim. Bu şekilde başladı ve her seferinde tutkum arttı. Solist olmaya ilkokulda karar verdim. 12 yaşında bağlama, repertuar ve nota eğitimi aldım. Müzik okumak istedim ve İTÜ TMDK Ses Eğitimi Bölümü’ne girdim.

 

Erhan YİĞİTCAN: Sahne hayatınız ilk olarak nerede ve nasıl başladı? Sahneye ilk çıktığınızda neler hissettiniz? İlkleri konuşalım biraz da…

Pelin ÖZENDİ: Profesyonel sahne hayatım 2008 yılında Rumeli kavağı Astsubay Orduevi’nde başladı. Provaya diye gitmiştim birden kendimi sahnede buldum. O yüzden ilk dakikalar fazla heyecanlıydım. Sonrasında heyecanım geçti. Güzel bir sahne olmuştu ve uzun bir süre orada çalışmıştım.

 

Erhan YİĞİTCAN: Geçtiğimiz aylarda ‘Dua’ isimli ilk çalışmanızı sevenlerinize sundunuz… Şarkı nasıl ortaya çıktı? Hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve hangi isimlerle çalıştınız?

Pelin ÖZENDİ: Şarkı arıyordum. Sevgili Cenk Alptekin, bana sözü müziği Ozan Gülek’e ait olan Dua isimli şarkıyı dinlettiğinde çok beğendim ve okumak istedim. Aranjesini Tolga Kılıç yaptı. Alptekin Yapım’dan çıktı. Her şeyiyle içime sinen bir çalışma oldu. Hazırlık aşaması yaklaşık 3,5 ay sürdü.

 

Erhan YİĞİTCAN: Yakın zamanda gerçekleştirmeyi düşündüğünüz bir çalışma var mı? Sevenlerinizi ne gibi sürprizler bekliyor?

Pelin ÖZENDİ: Tabii ki. ikinci single hazırlıklarına başladık. Güzel bir şarkıyla dinleyenlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyorum. Açıklamayayım sürpriz olsun 🙂

 

Pelin Özendi | Müzrad

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki son dönemde başarılı bulduğunuz isimler var mı? Dinlemeyi sevdiğiniz şarkılar hangileri?

Pelin ÖZENDİ: Evet… Buray’ın ve İlyas Yalçıntaş’ın şarkılarını seviyorum. İçimdeki Duman, Kimsenin Suçu Yok dinlemeyi sevdiğim şarkılardan.

 

Erhan YİĞİTCAN: Biraz da farklı konulara yönelelim. Çocukluğunuzda ne gibi uğraşılarınız vardı? Arkadaşlarınız ve yakın çevreniz sizi nasıl tanımlardı?

Pelin ÖZENDİ: Çocukluğumda yine şarkı söylerdim, bağlama çalardım. Okulda bir tiyatro, dans ve müzik gösterisi olduğunda her zaman ortaya atardım kendimi. Hatta ben demeden arkadaşlarım beni öğretmene gösterirdi. Aktiftim bu konularda.

 

Erhan YİĞİTCAN: Hobileriniz nelerdir? Boş zamanlarınızda genellikle neler yaparsınız? Çalışma esnasında müziği arka planda tutar mısınız?

Pelin ÖZENDİ: Beste yapıyorum. Keman çalıyorum. Dans etmeyi seviyorum. Latin dansı, sirtaki, zeybek eğitimi aldım. Aynı zamanda oryantele de ilgim ve yeteneğim var. Ayna karşısında dans ederim. Onun dışında düzenli olarak spor yapmaya çalışıyorum. Kitap okuyorum ve film izliyorum. Çalışma esnasında genelde sessiz bir ortamı tercih ederim.

 

Erhan YİĞİTCAN: Sosyal medyayı ne sıklıkla takip ediyorsunuz? Sizce sosyal medya nasıl kullanılmamalıdır?

Pelin ÖZENDİ: Sosyal medyayı her gün düzenli olarak günde 2-3 kez takip ediyorum. Sosyal medya güzel kullanılırsa insanların iş olarak birbiriyle iletişimi için bence çok güzel bir kaynak. Gereğinden fazla paylaşımlar ve birbirini yargılayan paylaşımlar olmazsa daha iyi olur tabi.

 

Erhan YİĞİTCAN: Röportaj için teşekkür ederiz. Son olarak sitemiz Müzrad hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim?

Pelin ÖZENDİ: Ben teşekkür ederim. Çok güzel bir röportajdı. Müzrad bana göre müzik dünyası hakkında her şeyi bulabileceğimiz, bilgilendirici bir platform… Ben sosyal medyadan zaten takip ediyorum. Etmeyenlere de takip etmelerini tavsiye ederim.


Etiketler: ,,,,,