Süper FM 23 Yaşında!

Türkçe Pop ağırlıklı yayın yapan, Süper FM, Fatih Erkoç’un “Oynatmaya Az Kaldı” adlı şarkısıyla yayın hayatına başlayalı bugün 23 yıl oldu.

 

Süper FM, stüdyosu İstanbul’da bulunan ulusal çapta yayın yapan Türkiye’nin ilk özel radyolarından biridir. Uzan Grubu bünyesinde yayın hayatına başlayan Süper FM, 2003 yılında TMSF’nin Uzan Grubu’nun mallarına el koymasıyla 2 yıl kadar TMSF’de yayına devam etti. 2005 yılında yapılan ihale ile Canwest Grubuna satıldı. Grup 4 yıl sonra Türkiye’den çekilme kararı alınca Süper FM 2009’da Actera Group’a satıldı, Spectrum Medya bünyesinde yayın hayatına devam etti. 

Süper FM ile birlikte birçok ulusal radyoyu da bünyesinde barındırıran Spectrum Medya 2011 yılında radyolarının internet sitelerini tek çatı altında topladı. Platforma Karnaval adı verildi. Spectrum Medya, adını Karnaval Media Group olarak değiştirme kararı aldı. Süper FM Türkçe Pop ağırlıklı olarak Türkiye’nin önde gelen özel sermaye fon şirketi Actera Group’a ait olan Karnaval Media Group bünyesinde yayınlarına devam etmektedir.


Etiketler: ,,,,,,