Yusuf Çiçek

Genç DJ Yusuf Çiçek ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

İşte O Röportaj !..

 Erhan YİĞİTCAN: Merhabalar Yusuf Bey… Nasılsınız? Bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

Yusuf ÇİÇEK: İyiyim teşekkür ederim. Öncelikle bu röportajı benimle yaptığınız için ayrıca teşekkür ediyorum.
23 yaşındayım. Balıkesir’in Ocaklar Beldesi’nde yaşıyorum 2005’ten bu yana aktif müzik ile ilgileniyorum. Müziği çok seviyorum yani aslında müzik benim hayatımın bütünüymüş gibi, Günümün çoğunluğunu müzikle ilgilenerek ve bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: DJ’ lik serüveniniz nasıl başladı? DJ’ liği tercih etmenizde ne gibi sebepler etkili oldu?

Yusuf ÇİÇEK: Yaşadığım bölge müzik yapmaya ve bununla ilgilenmeye çok elverişli bir yer. Eğlence ve tatil sektöründe önde gelen bölgelerden biri… İlk DJ’ lik serüvenine 2005 Yılında “Club Abone” isimli mekânda, kulübün işletmecisi ‘’ Orhun Aycan ‘’ tarafından eylül ayında keşfedildim ve bu şekilde onunda desteğiyle bu zorlu ve bir bu kadarda eğlenceli insanlara hayat veren müzik hayatıma başladım.

 

Erhan YİĞİTCAN: Bugüne kadar bu sektörde hangi isimlerle çalıştınız ve ne tür işlere imza attınız?

Yusuf ÇİÇEK: DJ Gürdağ, DJ Volkan Uca, DJ Murat Uyar, Catwork Remix Engineers, DJ Emrah Türken, DJ Volkan Ilgaz, DJ Mert Hakan, DJ Çağlar Bal, DJ Orco Marksman ve bunun gibi piyasada ismi olan birçok DJ ile çalıştım. Şehir Dışı birçok Club’ ler de ünlü isimlerle çalışmaya devam ediyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Elektronik Dans Müziği hakkında ne düşünüyorsunuz, hangi tür müzik size daha yakın?

Yusuf ÇİÇEK: Electronic Dance Music üzerinde çalışmalar yapıyorum. Sahnelerde genellikle EDM çalıyorum sevdiğim bir tarz dinlemekten keyif aldığım. Balıkesir Bölgesinde pek yaygın olmayan bir tarz olduğu için bu tarzı insanlara aşılamaya çalışıyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Yeni projeleriniz var mı? Herhangi ünlü bir isimle şarkı veya klip çalışması düşünüyor musunuz?

Yusuf ÇİÇEK: Yeni projelerim tabi ki de var. Eskilerden Söz edelim biraz da 2012 Yılında “Halim Erdoğan 10 Numara” parçasına prodüksiyon yapmıştım ve bir dahaki albümümde birlikte olacağız. Kendi yaptığım projelerimi çıktığım sahnelerde çalıyorum Şuanda yapım aşamasında Olan “CLAW“ parçama ağırlık gösteriyorum güzel işlere imza attığımı düşünüyorum.  Tabi bunu da müzik severlerin takdirlerine bırakıyorum. Diğer Sorunuza gelince ünlü bir isimle tabi ki de çalışmak isterim. Ama şuanda böyle bir proje yok

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki radyoyla aranız nasıl? Ne sıklıkla radyo dinliyorsunuz? Ülkemizde radyo sektörünün geldiği noktayı değerlendirir misiniz?

Yusuf ÇİÇEK: Radyo’yu zamanım oldukça dinlerim. Çünkü radyo gerçekten önemli bir araç ve değerli kişilerin güzel amaçlarla yaptığı programları dinlemekten keyif alıyorum. Ayrıca DJ’ lerin radyoya destek olabileceği ve oradan öğreneceği bence çok şey var. Ülkemiz de radyo sektörü bana göre değeri açısından olmaması gereken bir yerde bence insanların radyo’ya daha çok önem vermesi ve gerektiği sınıfa sokması gerekiyor.

 

Erhan YİĞİTCAN: İsminizi taşıyan içerisinde çalışmalarınızın bulunacağı bir web sitesi açmayı düşünüyor musunuz?

Yusuf ÇİÇEK: Tabi ki de böyle bir düşüncem var yalnız bunu yapmam biraz zaman alacak. Çünkü daha genç bir DJ’im kendimi geliştirmek ve öğrenmek için daha çok yolumun olduğunu düşünüyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Örnek aldığınız veya başarılı bulduğunuz DJ’ler var mı?

Yusuf ÇİÇEK: Örnek aldığım başarılı DJ’ ler tabii ki de var. Başta bu işi öğrenmemi sağlayan başta Orco Marksman, Çağlar Bal, Catwork Remix Engineers, Murat Uyar, İlkan Günüç “Bu isimleri genellikle örnek alıyorum ve başarılı buluyorum.”

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki sosyal paylaşım sitelerini ne sıklıkla takip edersiniz ve paylaşımda bulunursunuz?

Yusuf ÇİÇEK: Genellikle her gün sosyal paylaşım sitelerini takip ediyorum. Programımı yenilemek için insanlara daha farklı müzikler çalabilmek için her gün yoğun bir çaba sarf ediyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Keyifli sohbet için teşekkürler… Son olarak yeni açılan sitemiz Müzrad hakkında ki düşüncelerinizi alabilir miyim?

Yusuf ÇİÇEK: Sitenizi takip ediyorum gayet başarılı güzel bir site olmuş akışı da iyi beğendiğim sitelerden bir tanesi diyebiliriz. Bu keyifli sohbet için ben teşekkür ediyorum. Müzik hayatınız da başarılar diliyorum. Hoşçakalın.


Etiketler: ,,,,,,,